Loading
شما اینجا هستید:
  • گروه آموزشی: مدیریت صنعتی
  • مدت: ۴۰ ساعت
  • شهریه: ۱۵۰,۰۰۰ تومان
  • موارد آموزشی: حسابداری صنعتی کاربردی

شاخه ای از علم و فن حسابداری است که وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده دارد .

حسابداری صنعتی (یا Cost Accounting) فرآیند گردآوری، تجزیه و تحلیل، تخلیص و ارزیابی گزینه های قابل انجام در مدیریت کسب و کار می باشد. به عبارت دیگر هدف نهایی حسابداری صنعتی ارائه برآوردی درست از بهترین آلترناتیو از میان گزینه های پیش رو به منظور حداکثرسازی کارآیی و اثربخشی می باشد. از این رو می توان حسابداری صنعتی یا حسابداری بهای تمام شده را ابزار برنامه ریزی و اجرا اقدامات آینده بر اساس اطلاعات رویدادهای مالی گذشته نیز دانست.

مدیران با استفاده از حسابداری صنعتی بهای تولیدات را محاسبه می‌کنند و کنترل خود را بر روی هزینه‌های مواد، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید اعمال می‌کنند. گاهی به اشتباه تصور می‌شود کاربرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی می‌باشد هرچند شاید مشهورترین کاربرد آن در این جهت باشد ولی سایر بنگاه های اقتصادی نیز از حسابداری بهای تمام شده بهره می برند و از روشهای حسابداری بهای تمام شده در بانک‌ها، شرکت‌های بیمه، عمده‌فروشی‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، شرکت‌های هواپیمایی، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها در جهت کارایی بیشتر استفاده می‌گردد.

با این مقدمه، آموزش صحیح مفاهیم و روش های محاسباتی، تحلیل و کنترلی این حوزه  می تواند کمک چشمگیری به افزایش کارآیی و سودآوری بنگاه اقتصادی در سطح کلان و بهبود عملکرد مدیران در سطح خرد داشته باشد. بر همین اساس مرکز توسعه و آموزش فصل همگام با توسعه خدمات آموزشی حوزه مدیریت مالی؛ یکی از جامع ترین رویدادهای آموزشی حسابداری صنعتی را با همکاری یکی از اساتید کارآزموده و مدیران مالی خبره کشور طراحی و ارائه نموده است.

 آموزش صحیح مفاهیم و روش های محاسباتی، تحلیل و کنترلی این حوزه  می تواند کمک چشمگیری به افزایش کارآیی و سودآوری بنگاه اقتصادی در سطح کلان و بهبود عملکرد مدیران در سطح خرد داشته باشد. 

مدیران مالی شرکت ها

کارکنان و کارشناسان واحدهای مالی و حسابداری

دانشجویان رشته های حسابداری،  و …

کلیه علاقمندان به این حوزه

_

- آشنایی با حسابداری و مفهوم آن 

- آشنایی با هدفهای حسابداری صنعتی 

- آشنایی با اختلاف حسابداری صنعتی با حسابداری مالی 


توانایی انجام امور حسابداری عمومی در موسسات بازرگانی، واحدهای تولیدی، خدماتی، دولتی

توانایی انجام امور حسابداری در موسسات دولتی، غیر انتفاعی، تعاونی ها

توانایی حسابرسی در موسسات بازرگانی، تولیدی و صنعتی

توانایی اجرای سیستمهای حسابداری مالی و صنعتی

جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...