Loading
شما اینجا هستید:
  • گروه آموزشی: مهندسی برق الکترونیک
  • مدت: ۲۴ ساعت
  • شهریه: جهت اطلاع، لطفا تماس بگیرید
  • موارد آموزشی: اینورتر


اینورتر
 چیست و چه کاربردی دارد؟

اینورتر یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترا موج تولیدی توسط اینورترها یک موج مربعی است که می‌توان با استفاده از فیتلرهای مخصوص آن را به موج سینوسی تبدیل کرد.

عملی که این مبدل‌ها انجام می‌دهند معکوس عملی است که یکسوکننده‌ها انجام می‌دهند. اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی استفاده می شوند، از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگ حمل و نقل. اینورترها معمولا برای تامین جریان AC از منابع DC مانند برق شهر،پانل های خورشیدی یا باتری مورد استفاده قرار می گیرند.

VFD به نامهای AFD (درایو فرکانس قابل تنظیم) یا VSD (درایو سرعت متغیر) نیز خوانده می‌شود. همچنین به مدارهای اینورتری که دارای فرکانس و ولتاژ خروجی قابل تغییر باشند درایو الکتریکی گفته می‌شود. این درایو بر این اصل عمل می‌کند که سرعت سنکرون یک موتور AC به فرکانس تغذیه آن موتور AC بستگی دارد .

_

* معرفی اینورتر و کاربرد آن در صنعت

* روش نصب و سیم کشی های مورد نیاز

* معرفی سیگنالهای ورودی و خروجی اینورتر

* تنظیمات پایه ای اینورتر

*مانیتورینگ

* RS 485 Communication

شناخت ساختار اینورتر و نیز آشنایی با مدلهای مختلف اینورتر با قابلیتهای متفاوت و نیز توانایی راه اندازی و تنظیم متغیرهای اینورتری، 

آشنایی با چگونگی برقراری ارتباط بین کامپیوتر و اینورتر و مشاهده و یا تغییر پارامترهای اینورتر از طریق نرم افزار 

جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...