Loading
شما اینجا هستید:
  • گروه آموزشی: مهندسی صنایع
  • مدت: ۴۰ ساعت
  • شهریه: ۵۰۰,۰۰۰ تومان
  • موارد آموزشی: برنامه ریزی و کنترل تولید
  • موضوع برنامه ریزی در فرایند تولید گاه دارای چنان مزایایی است که در صورت عدم وجود، سازمانهای تولیدی را از مسیر سالم رشد و ادامه حیات در محیط رقابتی منحرف می سازد کارخانجات اغلب با مسائلی مانند وقفه‌‌های مختلف در تولید،‌ عدم وجود پیش بینی درخصوص مواد اولیه مورد نیاز، مدت زمان لازم برای تولید، عدم توانایی تصمیم گیری در خصوص ترکیب تولید و ... مواجه هستند برنامه ریزی با استفاده از اصول علمی این امکان را فراهم می کند که مدیر بتواند فرایند تولید را از ابعاد مختلف زمانی و هزینه‌‌ای بهینه کرده و بهره‌وری تولید را افزایش دهد.  ضرورت برنامه ریزی بر کسی پوشیده نیست و بطور خاص موضوع برنامه ریزی در فرایند تولید گاه دارای چنان مزایایی است که در صورت عدم وجود، سازمانهای تولیدی را از مسیر سالم رشد و ادامه حیات در محیط رقابتی منحرف می سازد کارخانجات اغلب با  مسائلی مانند وقفه‌‌های مختلف در تولید،‌ عدم وجود پیش بینی درخصوص مواد اولیه مورد نیاز، مدت زمان لازم برای تولید، عدم توانایی تصمیم گیری در خصوص ترکیب تولید و ... مواجه هستند برنامه ریزی با استفاده از اصول علمی این امکان را فراهم می کند که مدیر بتواند فرایند تولید را از ابعاد مختلف زمانی و هزینه‌‌ای بهینه کرده و بهره‌وری تولید را افزایش دهد.
    فرایند برنامه‌ریزی تولید در واقع از پیش‌بینی و دریافت سفارشات مشتری شروع شده، با امکان سنجی چگونگی برآورد تقاضا، برنامه‌ریزی مواد موردنیاز و برنامه‌ریزی کوتاه ‌مدت نهایتا با دستور تولید و پیگیری برنامه زمان‌بندی تولید و تحلیل مغایرت‌ها و تلاش در رفع آنها خاتمه می‌یابد. تعیین برنامه زمانبندی تولید به عنوان یکی از عوامل کلیدی موفقیت در هر سازمان تولیدی نقش مهم و موثری دارد، زیرا زمانبندی تولید باعث جلوگیری از انباشت سرمایه، تقلیل ضایعات، کاهش و یا حذف بیکاری ماشین‏ آلات و تلاش برای استفاده بهتر از آنها، پاسخگوئی بموقع به سفارش‏های مشتریان و تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در موقع مناسب می‏شود.

تعیین برنامه زمانبندی تولید به عنوان یکی از عوامل کلیدی موفقیت در هر سازمان تولیدی نقش مهم و موثری دارد، زیرا زمانبندی تولید باعث جلوگیری از انباشت سرمایه، تقلیل ضایعات، کاهش و یا حذف بیکاری ماشین‏آلات و تلاش برای استفاده بهتر از آنها، پاسخگوئی بموقع به سفارش‏های مشتریان و تامین مواد اولیه و قطعات مورد نیاز در موقع مناسب می‏شود. براین اساس در این دوره تلاش خواهد شد تا اصول و مهارت های مربوط به برنامه ریزی و کنترل تولید با هدف دستیابی به موارد فوق به مخاطبان و شرکت کنندگان در دوره آموزش داده شود 

مدیران مشاغل و صاحبان کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و بنگاه‌های صنعتی/

 مدیران و کارشناسان ارشد واحد تولید/ 

دانشجویان رشته های مهندسی صنایع و مدیریت و سایر علاقمندان فعالیت در این حوزه              

پیش نیازهای برنامه ریزی تولید : زمانسنجی ومطالعه کار – بالانس خط
 پیش نیازهای کنترل موجودی :  BOM – روش های پیش بینی

روشهای کنترل موجودی
سیستم PULL و PUSH 
برنامه ریزی ادغامی
کنترل تولید (پیش نیازها)
روش های کنترل تولید
تولید ناب 
انواع سیستم های تولیدی
اهداف برنامه ریزی تولید ، کنترل تولید ، کنترل موجودی

توانایی آشنایی شرکت کنندگان در دوره با انواع سیستم های تولیدی، 

آشنایی با مقدمات و مبانی برنامه ریزی تولید، 

آشنایی با شیوه ها و تکنیک های برنامه ریزی و کنترل تولید و ...                      


جهت اطلاع از زمانبندی ثبت نام این دوره، تماس بگیرید.

دیدگاه خود را بیان کنید

نظرات و دیدگاه ها

loading...
loading...

لطفا منتظر بمانید...